середа, 15 грудня 2010 р.

Про іменини, відкриття, калиту, нетикет...


13 грудня – особливо знаменний і святковий день для Державної бібліотеки України для юнацтва . Десять років тому за підтримки Посольства США в Україні ця бібліотека відкрила Інтернет-центр, що надав можливість юнацтву та молоді безкоштовно користуватися доступом до ресурсів світової мережі, а 8 років тому – стала активним учасником формування веб-простору, адреса сайту 4uth.gov.ua з’являється в перших рядках пошукових видач з багатьох актуальних в молодіжному середовищі питань. Цього дня 2010 р. бібліотека зробила ще один крок в реалізації проекту «Безпечний та привітний веб-простір» («Навчально-інноваційна бібліотека Програми «Бібліоміст») – відкрила тренінговий центр з нетикету.


З чого б почати… Все почалося з прес-конференції за участі учасників проекту від бібліотеки, представників Програми «Бібліоміст» та Програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» , Управління освіти Голосіївської районної в м. Києві адміністрації та представників ЗМІ.

Георгій Анатолійович Саприкін , директор бібліотеки, запевнив, що Державна бібліотека України для юнацтва, як методичний центр, подбає про формування бази знань з культури віртуального спілкування, розробку електронного курсу, щоб усі бажаючі, які не зможуть долучитися до тренінгів в реальному житті, мали змогу зробити це віртуально, про підготовку тренерів, волонтерів, які популяризуватимуть нетикет.

Меган Унангст, заступник виконавчого директора Програми «Бібліоміст» , відмітила, що бібліотеки-переможці конкурсу «Навчально-інноваційна бібліотека» - справжні лідери бібліотечної справи і проекти, за реалізацію яких вони взялися надзвичайно актуальні і важливі для багатьох громад.

Артур Кочарян, координатор Програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті» відзначив, що цей проект вдалий приклад того, як державні, бізнесові структури та громадський сектор можуть поєднати свої можливості задля спільної справи. Пан Артур наголосив: «Я впевнений, що спільними зусиллями ми зможемо досягти тих грандіозних планів, що передбачені проектом!».

Чітко і зрозуміло окреслила можливі напрямки співпраці освітніх закладів та бібліотек для популяризації нетикету начальник Управління освіти Голосіївської району м. Києва Ірина Львівна Чернилевська. Сторони домовилася разом попрацювати над удосконаленням навчальних програм з культури віртуального спілкування для шкільних бібліотекарів, учнів та членів батьківського комітету.

Хочу відзначити високу активність учасників заходу, що засвідчила їх зацікавленість темою нетикету. І це хороший ковток оптимізму і наснаги учасникам проекту для подальшого втілення в життя усього задуманого.

Що було далі… Після перегляду презентаційного ролику, який я обіцяю викласти найближчим часом, і насолоди миттю перерізання стрічки,

гості завітали до «щасливого іменинника», щойно нагородженого новим званням тренінгового центру.

Апофеозом заходу став прийом у колі друзів та однодумців, під час якого гості, партнери, організатори щедро ділилися ідеями, подальшими планами…

Ось така невеличка «сторі» про кілька годин з життя бібліотеки.