середа, 10 лютого 2010 р.

День безпечного Інтернету

9 лютого 2010 року в Україні пройшов День безпечного Інтернету. Кампанія проходила в підтримку Європейського Дня безпечного Інтернету.

В повсякденному житті кожна людина дбаючи про свою безпеку дотримується безлічі правил: дорогу переходить на зелене світло, уникає темних закутків, повертаючись пізньої пори додому, цікавиться, хто прийшов, коли дзвонять у двері, тримає сумку з гаманцем ближче до себе, з обережністю ставиться до незнайомців... Віртуальний світ мало чим відрізняється від реального, тож потрапляючи до Інтернету не варто забувати про правила реального життя.

Дослідження Гарвардського університету виявило з найбільш поширені реальні загрози віртуального світу:
- сексуальні домагання;
- кібер-агресія;
- доступ до шкідливого і нелегального контенту (популяризація порнографії, віртуальних наркотиків, суїциду тощо).

Що робити? Куди звернутися?

Правила безпечного „руху” в Інтернеті можна знайти на сайті – On-ляндія – безпечна веб-країна [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Режим доступу : http://www.onlandia.org.ua/ukr/ . – Загол. з титул. екрану. – Мова : укр., рос. – Перевірено : 10.12.2009.
Онляндія — спільна ініціатива програми Microsoft «Партнерство в навчанні», соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадського-соціальних діячів.

Цей сайт містить матеріали для дітей, батьків і вчителів (інтерактивні сценарії, короткі тести, готові плани уроків), завдяки яким діти зможуть освоїти основи безпечної роботи в Інтернеті. На сайті подано доступну, практичну інформацію з Інтернет-безпеки, ознайомившись з якою навіть починаючі користувачі зможуть ефективно використовувати ресурси мережі й захистити себе від небажаного контенту. Бібліотечні фахівці і всі бажаючі на цьому сайті можуть замовити безкоштовні тренінги для своїх користувачів чи співробітників бібліотеки, або пройти відповідні тренінги і долучитися до волонтерського руху.

Он-ляндія пропонує 6 правил безпечного Інтернету для батьків.

Не зайвим буде запам'ятати чи занотувати телефон Національної "гарячої лінії" з питань запобігання насильству та захисту прав дітей - 0 800 500 33 50 або електронну пошту info@Lastrada.org.ua, onlandia@live.com. Вам нададуть наступні консультації:

1. Поради та правила безпечної поведінки дітей під час користування Інтернетом.
2. Поради батькам щодо безпечної роботи дітей в Інтернеті.
3. Попередження комп’ютерної залежності та можливість отримання психологічної допомоги.
4. Юридичні консультації щодо злочинів проти дітей в Інтернеті.
5. Допомога у випадках чи підозрах загрози дітям через Інтернет.

На виконання резолюції круглого столу "Шляхи консолідації громадських та державних органів у подоланні негативних явищ у розвитку українського сегменту Інтернету" (17 груденя 2008) Інтернет-Асоціацією України було розроблено проект Skarga.ua. Користувачам пропонуютьу спеціальному полі вказати URL, де, на його думку, міститься незаконний контент, вибрати одне з чотирьох видів порушення (порнографія за участю неповнолітніх, прояви расової та національної нетерпимості, прояви тероризму, заклики до повалення конституційного ладу) та за бажанням вказати контактний e-mail і написати текстове повідомлення. Під час досягання по одному URL порогової кількості скарг автоматично сформується інформаційний лист, що оримає провайдер з бази Європейського Мережевого Координаційного Центру. відповідно, провайдер може вжити відповідних заходів з метою усунення незаконного контенту в рамках існуючого законодавства.

Вивчайте правила безпечного "руху" в віртуальному середовищі. Безпечного, вдалого вам веб-серфінгу.

Немає коментарів:

Дописати коментар