вівторок, 15 березня 2011 р.

"Монстр під ліжком"

Психолог стверджує, що він незадоволений своїм життям, що в нього низька самооцінка, що йому бракує друзів і взаємодії з іншими людьми, бракує уваги, розуміння… У всіх своїх невдачах він звинувачує інших.

Так, йому не щастить в реальному житті, але він знайшов своє місце, де можна себе відчути «центром Всесвіту», де можна маніпулювати іншими, володарювати. Для нього це значно важливіше за усіляку дружбу, за усілякі стосунки.
Він терпляче, як рибалка, «чіпляє черв’ячка на гачок» і чекає на свою наївну «рибку». Чи ж клюне? Клює.

А тим часом про нього говорять в реальному житті, у віртуальних спільнотах, про нього пишуть, складають його психологічний портрет, застерігають його потенційних жертв.
Він -  інтернет-троль, а те, чим він займається в Інтернеті називають тролінгом.

Тролінг (від англ. trolling) – розміщення в Інтернеті (на форумах, в чатах, групах новин, у вікі-проектах та ін.) провокаційних повідомлень з метою викликати конфлікти між учасниками, образи, війну правок, марнослів'я тощо. Тролінг є грубим порушенням мережевого етикету (нетикету). Особу, яка займається тролінгом називають тролем.
Що робити?

Тролі – ніщо без уваги, просто «монстри під ліжком». Краща відповідь тролю – неіснуюча відповідь. Ігноруйте троля і не потрапите йому на гачок. Згадайте, що стверджують психологи. У троля низька самооцінка і самоповага, якщо знайти у собі для нього якісь приємні, теплі слова і зігріти його душеньку ними, то йому буде складно знайти відповідь або, принаймні, образливу відповідь. А в найоптимістичнішому випадку – ці слова можуть змінити на краще їх реальне життя. А чому б і ні?  Адже ж недарма говорять: «У оптимістів збуваються мрії, у песимістів – страхи».