вівторок, 12 липня 2011 р.

У відпустці? Без комп’ютера? Все одно пом’ятаймо про нетикет.

Нетикетка радіє каникулам, насолоджується подорожами та новими знайомствами. Но навіть у віддалених куточках залишається на зв’язку, дякую винахідникам телефону взагалі та оператору мобільного зв’язку зокрема.  Тож мабуть не зайвим буде згадати про поєднання правил розмовного і телефонного етикету. Отже, як дотримуватись нетикету з мобільного?!



Щоб гармонійно поєднати особисту свободу спілкування та повагу до оточуючих компанія "Київстар" радить дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. "Намагайтеся вимикати мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» — наприклад, у літаках чи у медичних закладах.
  2. Пам’ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Ваш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рінгтоном).
  3. Оберіть такі рінгтони, які будуть приємні Вам, і в той же час не турбуватимуть оточуючих.
  4. Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону коли Ви відпочиваєте разом з іншими людьми — наприклад, у ресторані чи кафе.
  5. Сідаючи за кермо, вимкніть гучність телефону і не відволікайтеся на дзвінки та телефонні розмови — це робить поїздку безпечнішою. (Правила користування мобільним телефоном за кермом)
  6. Пам’ятайте про переведення Вашого мобільного телефону у режим «без звуку» або використовуйте послугу «Голосова пошта» на ділових зустрічах та переговорах, якщо немає інших домовленостей.
  7. Якщо під час вистави або в бібліотеці Вам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимкніть сигнали клавіатури.
  8. Знаходячись в офісі, не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте своє робоче місце.
  9. У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.
  10. Перебуваючи в бібліотеці, переведіть Ваш мобільний телефон у режим «без звуку», а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляйте неголосно і по суті справи.
  11. Уникайте встановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).
  12. Некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.
  13. Тестування власного телефону на рівень гучності рінгтонів краще здійснювати вдома, а не в громадських місцях.
  14. Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний, поважайте приватне життя інших людей. Запитайте дозволу, перш ніж когось фотографувати або знімати.
  15. Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик — наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.
  16. Небажано дзвонити людині по робочих питаннях на мобільний телефон у його вільний час, а саме до початку й після завершення офіційного робочого дня, а також на вихідні й свята. На особисті дзвінки також існують обмеження з 9 ранку до 22 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмовляти недовго й по суті.
  17. Поважайте право людини на особисте життя — не читайте текстові повідомлення й не переглядайте список дзвінків у чужому телефоні без дозволу."
Розкажіть про мобільний етикет друзям. 

Wordle: Мобільний нетикет



2 коментарі:

  1. Потрібно вчити використовувати такі рекомендації, а то частенько буває, що, їдучи в громадському транспорті, знатимеш про всі проблеми свого сусіда. і добре, якщо цей сусід знаходиться поруч і говорить не дуже голосно, а не десь в десь подалі, а кричить так, щоб усі почули

    ВідповістиВидалити
  2. а еще бывает, если проблемы интересные или говорящий располагает, толпа подсказывать начинает, краудсорсинг в действии.

    ВідповістиВидалити