середа, 24 березня 2010 р.

Сага триває... або Веб-спілкування та нетикет: ставлення бібліотекарів

Продовження посту „Веб-спілкування та нетикет: ставлення бібліотекарів та користувачів” 17 березня 2010 р.

Взяти участь в опитуванні погодились 176 фахівців бібліотечної справи, з них 96% зазначили, що етика має місце в мережі Інтернет. Проте, 4% спеціалістів зазначили, що етика недоречна у віртуальному світі.

На питання «Чи популяризуєте Ви культуру спілкування в Інтернеті?» 73% опитаних бібліотекарів відповіли «так», 27% – «ні». Дуже прикро, що колеги проігнорували наступне уточнююче питання, а саме, чому робота з популяризації правил спілкування в Інтернеті не здійснюється. Лише 1,6% респондентів зазначили, що їм бракує інформації і 2,4% потребують методичної допомоги.

Найбільш ефективні форми бібліотечної роботи, що сприятимуть популяризації правил ефективної, безпечної роботи в мережі серед юнацтва та молоді, колеги-респонденти вбачають в бесідах (59,8%) та консультаціях (56,2%). Урокам надають перевагу 25,4% опитаних, а наочні форми популяризації обрали лише 17,2% спеціалістів.

Державна бібліотека України для юнацтва обіцяє в найкоротші строки підготувати методичні матеріали для бібліотек мережі, що працюють з юнацтвом та молоддю, де буде враховано побажання юних респондентів та представників бібліотечної спільноти. Будемо чекати.